Edukacinės programos vaikams ir mokiniams

Edukacija - „Keramikos abėcėlė”

Užsiėmimo trukmė: 2 ak. val.

Keramikos užsiėmimas skirtas tiek pažengusiems, tiek pirmą kartą norintiems išbandyti šį amatą. Edukacijos metu susipažinsite su keramikos istorija, medžiagomis ir priemonėmis kurios yra naudojamos lipdymo – dekoravimo procese. Edukacijos metu išmoksite ir sužinosite kokie yra lipdymo ir formavimo būdai, išbandysite kaip gimsta keramikos kūriniai, išmėginsite dekoravimo priemones.

Giedrė Nagreckienė

Edukacija - „Keramikos posmas” (Kas yra žiedimas?)

Užsiėmimo trukmė: 2 ak. val.

Edukacijos metu susipažinsite su keramikos istorija, medžiagomis ir priemonėmis kurios yra naudojamos lipdymo – dekoravimo procese. Edukacijos metu sužinosite kas yra žiedimas ir kas degimas. Turėsite galimybę išbandyti žiedimo ratą. Taip pat galėsite išbandyti ir kitus keramikos lipdymo būdus.

Giedrė Nagreckienė

Edukacija - „Keramikos žodis”

Skirta: 7-18 metų amžiaus mokiniams

Užsiėmimo trukmė: 4 ak. val.

Edukaciją sudaro du užsiėmimai. Pirmojo užsiėmimo metu nulipdysite, susikursite savo keramikos gaminį, antrojo – glazūruosite.

Darbai po nulipdymo ir glazūravimo yra išdegami ir grąžinami Jums po keletos savaičių. Visi gaminiai tinkami sąlyčiui su maistu.

Giedrė Nagreckienė

Edukacija - „Piešimas grafito milteliais”

Skirta: 13-15 metų amžiaus mokiniams (progimnazijų 7-8 kl. mokiniams)

Užsiėmimo trukmė: 2 ak. val.

Edukacinio užsiėmimo metu piešiama su grafito milteliais ant įvairaus toninio ar balto popieriaus lapo. Piešinys kuriamas teptukais arba specialiomis mentelėmis. Puikų efektą galima išgauti piešiant pirštais. Dalyviai lavins vaizduotę ir pieš savo sugalvotą vaizdinį arba galės piešti iš natūros.

Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai lavins kūrybiškumą, įgis naujų žinių ir patirties.

Mokytoja: Žaneta Vasilė

Žaneta Vasilė

Edukacija - „FOTO koliažas ”

Skirta: 10-18 metų amžiaus mokiniams, jaunimui

Užsiėmimo trukmė: 2 ak. val.

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažins su kompiuterinės programos Canva pagrindais ir įgis įgūdžių vizualizuojant savo idėjas. Išmoks susikurti savo nuotraukų koliažą, papildytą įvairiomis detalėmis, spalvomis ar tekstais.

Mokytoja: Eugenija Eimontaitė-Jermolajevienė

Eugenija Eimontaitė-Jermolajevienė

Edukacija - „Kalkografijos atspaudas. Paveikslėlis.”

Skirta: 7-10 metų amžiaus mokiniams (pradinio ugdymo mokiniai)

Užsiėmimo trukmė: 2 ak. val.

Edukacijos metu galėsite susikurti originalų paveikslėlį, kuriuo galėsite papuošti savo namų ar kambario erdvę, o galbūt tai bus puiki dovana.

Užsiėmimo metu lavinamas kūrybiškumas, vaizduotė.

Darbui atlikti naudojamas kartonas, iš kurio galima išsikirpti įvairias formas. Jas dėliojant sukuriamas norimas vaizdas. Taip sukuriama klišė nuo kurios atliekamas atspaudas naudojant mašinraščio kalkę ir laidynę.

Mokytoja: Eligija Venclovienė

Eligija Venclovienė

Edukacija - „Grafikos įdomybės ”

Skirta: programa pritaikoma įvairaus amžiaus grupėms: 2-4 kl., 5-12 kl.

Užsiėmimo trukmė: 2 ak. val.

Edukaciniai užsiėmimai organizuojami ne tikvaikams bet ir suaugusiems, norintiems praplėsti akiratį, dalyvauti kūrybos procese. Edukacijos  metu dalyviai sužinos, kas yra grafika, susipažins su grafikos meno įvairove. Užsiėmimo metu kiekvienas sukurs, išraižys ir atspaus grafikos presu originalų kūrinį, kurį išsineš namo.

Įdomu tai, kad raižymui naudos antrines žaliavas – Tetra Pak pakuotes.

Mokytojos: Inga Čičinskė, Eligija Venclovienė

Eligija Venclovienė

Inga Čičinskė

Edukacija - „Pasigamink odinę apyrankę”

Skirta: programa pritaikoma įvairaus amžiaus grupėms: 2-4 kl., 5-12 kl.

Užsiėmimo trukmė: 2 ak. val.

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažins su odos dirbinių istorija: ką senovėje žmonės gamino iš odos, kokiais būdais dekoravo. Užsiėmimo metu kiekvienas pasigamins sau apyrankę pynimo būdu, kuris atkeliavo iš renesanso laikų.

Mokytoja: Inga Čičinskė

Inga Čičinskė

Edukacija - „Piešimas dūmais”

Skirta: 13-15 m. jaunimui

Užsiėmimo trukmė: 2 ak. val.

Edukacinis užsiėmimas skirtas supažindinti su neįprasta dailės technika. Ugnimi ant popieriaus lapo išgaunami atsitiktiniai vaizdiniai. Dūminiai vaizdiniai suvedami į konkretų objektą, taikant įvairias grafines išraiškos priemones.

Mokytojos: Evelina Knezevičienė, Žaneta Vasilė

Evelina Knezevičienė

Žaneta Vasilė

Edukacija - „Spalvoti paveikslėliai“

Skirta: 8-12 metų amžiaus vaikams

Užsiėmimo trukmė: 2 ak. val.

Edukacinis užsiėmimas skirtas kūrybiškai praleisti laiką lavinant meninius įgūdžius. Dalyviai išmoks lieti akvarelę, sužinos apie skirtingus liejimo būdus. Edukacijos metu dalyviai susikurs spalvotą paveikslėlį, kurį dekoruos linoraižinio piešiniu.

Mokytojos: Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė, Gina Kauklienė

Gina Kauklienė

Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė,

Edukacija - „Keramikos puodelio lipdymas“

Skirta: 8-18 metų amžiaus mokiniams

Užsiėmimo trukmė: 3,5 val.

Užsiėmimų metu dalyviai bus supažindinti su pagrindiniais indo formavimo būdais, detalių jungimo ypatumais.

Mokytoja: Giedrė Nagreckienė