Istorija

Dailės mokykla įkurta 1989 m. spalio 1 d. mokykla įsikūrė Kėdainių moksleivių namų patalpose.

Pirmaisiais metais mokykloje mokėsi 25 mokiniai ir buvo suformuotos 2 klasės. Mokykloje dirbo 5 mokytojai:

  • Vida Burbulienė,
  • Virginija Ligeikienė,
  • Viačeslavas Čerenkovas,
  • Bronius Rutkauskas,
  • Arvydas Urbelis.

Buvo dėstomos šios disciplinos:

  • piešimas,
  • tapyba,
  • kompozicija – dizainas,
  • dailės istorija.

1990 metais gegužės mėnesį Moksleivių namuose surengta pirmoji mokinių kūrybinių darbų paroda.

1993 m. mokykla persikėlė į pastatą Smilgos g. 7.

1994 m. mokykloje įsteigtos pradinio ugdymo klasės.

1995 m. mokyklai suteiktos papildomos patalpos ,,Vaivorykštės“ darželyje. Čia įsikūrė piešimo ir tapybos klasės.

2002 m. pavasarį mokykla sudarė patalpų nuomos sutartį su Ūkio banku ir piešimo bei tapybos klasės perkeltos į kitas patalpas – J.Basanavičiaus g. 47c, Ūkio banko patalpas.

2004 m. – naujas mokyklos istorijos etapas. Rudenį Dailės mokykla įsikūrė rekonstruotoje žydų Vasarinėje sinagogoje – architektūriniame 17 a. pab. pastate. Mokykloje įkurta ,,Mini“ galerija, kurioje rengiamos mokinių kūrybinių darbų ir vykdytų projektų parodos.

2004 m. spalio mėnesį Dailės mokykloje įsteigtos Suaugusiųjų ir Ikimokyklinio amžiaus vaikų dailės studijos, o 2008 m. – Jaunimo dailės studija.

Mokyklai nuo jos įkūrimo iki 2022 metų lapkričio vadovavo direktorė Vida Burbulienė. Mokykloje ugdoma apie 500 mokinių. Jie mokosi piešimo, tapybos, kompozicijos, tekstilės, keramikos, grafinio dizaino, fotografijos, odos ir dailėtyros mokomųjų dalykų. Čia dirba 11 mokytojų.

 

 

Kėdainių rajono savivaldybės administracija pagal subpanaudos 2021 m. rugsėjo 28 d. sutartį NVP-267 Kėdainių dailės mokyklai perdavė laikinai ir neatlygintinai naudotis ir valdyti pastatą, adresu Smilgos g. 5A.

 

Turtingo XIX a. Kėdainių žydo siuvėjo Iljos Vilnerio lėšomis pastatyta sinagoga yra viena iš trijų sinagogų komplekso, statyta vėliausiai ir viena iš nedaugelio Lietuvoje išlikusių klasicistinių mūrinių žydų maldos namų.

 

1941 m. sunaikinus 300 metų Kėdainiuose gyvavusią gausią žydų bendruomenę, sinagoga prarado savo paskirtį. 1993 m. sinagoga restauruota ir perduota Lietuvos žydų bendruomenei. 2014 m. Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimu ir Lietuvos žydų bendruomenės pritarimu, savivaldybės administracijai leista 50 m. neatlygintinai valdyti ir naudotis sinagogos pastatu. Restauruotame pastate 2022 m. įsikūrė Kėdainių dailės mokyklos piešimo, tapybos ir tekstilės klasės.

Skip to content